Wold Of Warcraft Server


Zull¨ aman

Zul'Aman

Zul'Aman

Lokace: Ghostlands
Maximalní počet hráčů: 10
Level range: 70+
Zkratka pro dungeon: ZA

V dávných dobách ovládali Lesní Trollové obrovskou část území Lordaeronu. Jejich království se nazývalo Zul'Aman, to území, které dnes známe pod názvem Zul'Aman je jen malou částí jejich impéria, právě toto území bývalo centrem jejich moci. Před mnoha staletími se vznešení elfové a lidé rozhodli ukončit nadvládu Lesních Trollů a dovést je k zániku. Povedlo se jim to, až na to malé území na severu Lordaeronu. Odtud nyní, po mnoha letech žití v postraní, vedou své útoky. Zabíjejí vše živé i nemrtvé v okolí, co není troll, nebo spřízněné lesní stvoření, vykonávají rituály voodoo a vyvolávají zapomenuté lesní bohy.

Požadavky

Pro vstup do dungeonu není třeba plnit questy, nebo mít reputaci s určitou frakcí. Jen je potřeba mít level 70 a do dungeonu může vstoupit raid o maximálně 10ti hráčích.

Timed Event

V Zul'Amanu probíhá také speciální event na čas. Pokud zabijete prvního bosse do 20 minut od té doby co jste promluvili s NPC jménem Harrison Jones zachráníte tím jednoho z vězněných trollů, který vám otevře speciální truhlu s jedním extra itemem. Další tři trollové čekají na vysvobození u každého zvířecího bosse. Aby jste docílili co nejlepšího výsledku doporučuje se postupovat následovně: Akil'Zon (+10 minut) -> Nalorakk (+15 minut) -> Jan'Alai -> Halazzi. Musíte to stihnout do 45 minut.

Bossové

Akil'Zon <Eagle Avatar>

Akil'Zon

Akil'Zon je pánem orlů, je jedním z prvních zvířecích bossů v Zul'Amanu. Má přibližně okolo 1,3 milionu životů.

Akil'zon bude během souboje udílet hlavnímu tankovi přibližně 2500 poškození, a také bude používat Call Lighting. Raid by se měl ze začátku boje rozestoupit od sebe, aby se zabránilo použití Static Disruption na hodně hráčů najednou. Healeři se musí snažit, aby všichni členové raidu, měli neustále plné životy, kvůli použití kouzel Static Disruption a Gust of Wind.

Každých 45-60 sekund bude Akil'zon používat abilitu Electrical Storm. Tomu předchází začátek deště a v chat logu se ještě objeví "An Electrical storm appears!", takže raid má čas se připravit a jít na jedno místo. Jiným indikátorem může být, že Akil'zon vystřelí vibrující fialový blesk, proti některému hráči, hráč se zvedne do vzduchu a zůstane bezmocně stát ve středu bouřky. Kde se bouře objeví poznáte podle temného místa na zemi. Všichni, včetně hlavního tanka se musí do toho místa přesunout, nebo se aspoň dostat co nejblíže k němu. Electrical Storm je kouzlo, které musí být udržované (channeled), takže se snažte na Akil'zona i nadále útočit.

Až bouřka skončí, zase se rozestupte stejně jako na začátku boje. Akil'zon si přivolá Soaring Eagles na pomoc. Tito orlové udílí asi 1500 poškození, proto je dobré zničit je jak nejrychleji to jde. Doporučenou strategií je mít shamana, který bude používat Chain Lighting a poté je dorazit warlockovým Seed of Coruption.

Seznam Akil'zonových abilit a kouzel:

 • Summon Amani Eagle: Vyvolá si na pomoc Soaring Eagles.
 • Static Disruption: Způsobí 3500 nature poškození cíli, a těm kdo stojí poblíž cílového hráče. Také způsobí debuff, který zvýší udílené poškození cíli o 25% po dobu 20 sekund.
 • Call Lightning: Způsobí 3500 až 4000 poškození.
 • Gust of Wind: Vymrští hráče do vzduchu. Při dopadu navíc způsobí poškození rovnající se polovině hráčovo maximálních životů.
 • Electrical Storm: Kouzlo, které musí být udržované (channeled) a vyzvedne nějakého hráče do vzduchu a nad ním spustí bouři. Bouře poté trefí každého hráče, který nestojí pod ní, každou sekundu. Každý útok způsobuje více poškození, od prvního za 800 - 1200, až po poslední za 3200 - 4800 nature poškození. Bouře trvá 7-8 vteřin a objevuje se každých 45-60 vteřin.
 • Enrage: Po téměř 10 minutách boje se Akil'zon rozzuří a bude udílet o 500% větší poškození. Musí být zabit dřív než se to stane.

Akil'zon's Talonblade
One-Hand Sword
Amani Punisher
Main-Hand Mace

Timed Event Loot

Mantle of Ill Intent
Shoulder, Cloth
Life-step Belt
Waist, Leather

Nalorakk <Bear Avatar>

Nalorakk

Nalorakk je pánem medvědů, je jedním z prvních zvířecích bossů v Zul'Amanu. Má přibližně okolo 1,7 milionu životů.

Nalorakk během souboje mění svou podobu, chvíli je trollem, chvíli bojuje jako medvěd. Pro každou formu by měl být zvláštní tank, který by měl bosse přebrat ihned jak změní svou podobu.

Nalorakk používá během trollí fáze abilitu Brutal Swipe, proto je důležité, aby stáli oba tanci před ním. Ve formě trolla používá tyto ability:

 • Brutal Swipe: Útok, který udílí přibližně 14 tisíc poškození do plátové zbroje, přibližně 7 500 poškození pro každého tanka.
 • Mangle: Všechna krvácení způsobí cíli o 100% více poškození.
 • Surge: Charge, který protivníka odhodí 10 yardů dozadu a udělí přibližně 3 - 4 tisíce poškození do látkové zbroje.

Po 45 sekundách boje změní Nalorakk svou podobu, ihned (!) poté musí nastoupit druhý tank a přebrat si agro.

Boss bude útočit pouze na svůj primární cíl (druhý tank). Všichni healeři by se měli soustředit na tanka, protože poškození, které bude dostávat během této fáze je extrémně vysoké. Tank musí být také připraven použít Last Stand, Shieldwall nebo další podobné ability, kdykoliv dá Nalorakk silence healerům. Resto Druid by zde neměl chybět! Jako medvěd používá tyto ability:

 • Rend Flesh: Útok, který udělí přibližně 6 tisíc poškození a cíl krvácí za 2335 životů každou sekundu po dobu 5 sekund.
 • Lacerating Slash: Krvácení. Každé 2 sekundy 1735 životů po dobu 18 sekund.
 • Deafening Roar: Udělí 1235 - 1365 poškození a dá všem nepřátelům v okruhu 50 yardů silence na 2 sekundy.

Fury
Off-Hand Fist Weapon
Fury of the Ursine
Wrist, Cloth
Jungle Stompers
Feet, Plate

Timed Event Loot

Amani Divining Staff
Two-Hand Staff
Rage
Main Hand Fist Weapon
Trollbane
Two-Hand Axe
Tuskbreaker
Ranged, Gun
Umbral Shiv
One-Hand Dagger
Staff of Dark Mending
Two-Hand Staff

Jan'Alai <Dragonhawk Avatar>

Jan'Alai

Jan'Alai je pánem jestřábů, je třetím ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu.

Jan'Alai ovládá ohnivou magii, takže je dobré se na boj vybavit věcmi s resistencí na ohnivé poškození. Nachází se na vrcholu kamenného oltáře, ze kterého vedou 2 dřevěné mosty. Na konci těchto mostů se nacházejí hnízda s jestřáby, Jan'Alai přibližně každou minutu a půl přivolá dva posluhovače, kteří přiběhnou přes mosty a vyvolají několik Amani Dragonhawk Hatchling, pokaždé jich bude víc a víc. Zmrazte je a rychle zabijte, nejlépe to provedou mágové, warloci s AoE spelly.

Jan'Alai také teleportuje asi každých 30 sekund celý raid k sobě a začne střílet ohnivé koule všude kolem, nyní je vaším úkolem vzdálit se od těchto bomb, které během chvíle vybouchnou a udělí poškození každému kdo stojí v okolí 5 yardů. Během této doby začnou hořet všechny únikové cesty, takže musíte zůstat poblíž bosse, což podstatně stěžuje únik před bombami.

Po 5 minutách boje (nebo pokud bude na 25% životů) se boss rozzuří a bude způsobovat o 50% větší poškození a jeho útoky budou navíc o 50% rychlejší a na 35% životů vyvolá Amani Dragonhawk Hatchling ze všech zbývajících vajec.

Seznam abilit a kouzel:

 • Flame Breath: Ohnivý dech. Ubere přibližně 4 - 5 tisíc životů všem cílům před bossem, je důležité dobře se rozmístit aby bylo poškození co nejmenší.
 • Fire Bomb: Jan'Alai opakovaně teleportuje raid k sobě, a začne rozhazovat ohnivé koule, které přibližně po 10 sekundách vybuchnou a způsobí poškození v okolí 5 yardů. Zároveň se rozhoří ohnivé zdi, aby jste nemohli utéct od bosse.
 • Summon Amani'shi Hatcher: Vyvolá dva přisluhovače, kteří probudí několik Amani Dragonhawk Hatchling, pokaždé jich bude víc a víc. Opakuje každou minutu a půl.
 • Hatch All Eggs: Přesně na 35% životů vyvolá Amani Dragonhawk Hatchling ze všech zbývajících vajec. Čím více jich zabijete v průběhu boje s bossem, tím méně jich budete mít na konci, proto nedoporučujeme ihned zabíjet posluhovače, nechte je vždy vyvolat několik Amani Dragonhawk Hatchling.

Wub's Cursed Hexblade
Main-Hand Dagger

Timed Event Loot

Halazzi <Lynx Avatar>

Halazzi

Halazzi je pánem rysů, je čtvrtým, posledním ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu.

Boj s Halazzim se skládá ze 3 částí. V první části je hlavním úkolem tanka a off-tanka udržet se na vrcholu s threatem, jelikož Halazzi používá abilitu Saberlash. Také každou chvíli získává buff, který zvyšuje rychlost jeho útoku.

 • Saberlash: Dá dohromady 12k poškození dvěma hráčům, kteří mají nejvíc threatu, proto je důležité mít i druhého tanka.

Druhá fáze boje nastává, jakmile má Halazzi 75%, 50% a 25% životů. Při každé změně podoby udělí 4 tisíce poškození všem v raidu a přestane používat abilitu Saberlash. Jakmile skončí druhá fáze začíná opět první a Halazzi má zpět všechny své životy, které měl před proměnou.

Během druhé fáze se Halazzi přemění do trollí podoby a vyvolá Spirit of Halazzi. Troll by měl být off-tankován, zatímco se raid soustředí na totemy a Spirit of Halazzi, jakmile je Spirit dole končí druhá fáze.

 • Corrupted Lightning Totem: Totem, který má málo životů a musí být zničen okamžitě jak to bude možné. Dává 5 tisíc nature poškození a má řetězový efekt.
 • Flame Shock: Ubere 5 tisíc životů, a poté tiká za 4 tisíce každé 2 sekundy po dobu 12 sekund. Dispell hned jak to půjde.
 • Earth Shock: Ubere 4,5 tisíce životů, a přeruší casting na 3 sekundy.

Třetí a poslední fáze boje nastává, když se Halazzi promění naposledy zpět do své základní podoby a má 25% životů. Tato část boje je stejná jako první část, akorát Halazzi se rozzuří, začne používat více totemů a bude udílet o hodně větší poškození. Celý raid musí být v tuto chvílí ve střehu a snažit se pána rysů zabít co nejrychleji.


Shimmer-pelt Vest
Chest, Leather

Timed Event Loot

   

Hex Lord Malacrass

Hex Lord Malacrass

Hex Lord Malacrass je předposledním bossem v dungeonu Zul'Aman.

Boj s bossem samotným by nebyl tak těžký, jenže při boji mu pomáhají 4 přisluhovači. Ti jsou pokaždé jiní a můžou to být jedni z těchto:

 • Thurg - Ogr, který bojuje na blízko. Nejlepší je proměnit ho v ovečku.
 • Gazakroth - Imp, který opakovaně kouzlí Fireball. Rychle zabít, případně banishnout.
 • Lord Raadan - Dragonkin. Jeho abilitami jsou Flamebreath a Thunderclap. Může být uspán druidem, ale lepší je rychle ho zabít.
 • Darkheart - Nemrtvý duch, bojující zblízka. Také používá instantní kouzla. Nejlepší volbou je zneškodnit ho pomocí Shackle Undead.
 • Alyson Antille - Blood Elf léčící Hex Lorda Malacrasse. Co nejrychleji ho zabít, případně přerušovat jeho léčící kouzla.
 • Slither - Kouzlí Poison bolty. Opět může být uspán druidem.
 • Fenstalker - Elementál, který opakovaně kouzlí Volatile Infection, můžete ho banishnout.
 • Koragg - Nemrtvý, bojující zblízka. Doporučujeme Shackle Undead.

Doporučuje se zabít nejdříve 2 z nich a pak se již soustředit na bosse.

Samotný Hex Lord Malacrass používá tyto ability:

 • Spirit Bolts: Opakovaně kouzlí Shadow Bolty do všech členů raidu. Poškození se zvyšuje s každým Soul Drainem. Používejte Chain Healy a taky Prayer of Healing.
 • Soul Drain: Během boje si vybere náhodně jednu osobu, na kterou použije Soul Drain, a tím od něj získá 2-3 ability a kouzla. Kouzla bude používat do té doby než použije Soul Drain na jiného hráče.

Možné Soul Drainy a ability, které takhle boss získá:

Přibližně každou minutu vysaje ze všech hráčů 1% jejich síly, čímž zvýší sílu svých útoků o 10%. Všichni hráči dostanou stackující se debuff, který snižuje jejich poškození. Celý boj trvá okolo 5 minut.


Dagger of Bad Mojo
One-Hand Dagger
Heartless
One-Hand Sword
Hood of Hexing
Head, Cloth