Wold Of Warcraft Server


Questy

Questy (Úkoly)

Plnění Questů je tou nejjednodušší cestou, jak si zvýšit level, získat peníze, recepty nebo ingredience k výrobě předmětů a mnoho dalšího. Můžete získat i více Questů najednou (v současné době je maximum 25). Kromě prospěchu, který přinesou vaší postavě bývají také zábavné, proto se jich snažte splnit co nejvíc.

Stisknutím klávesy "L" se vám zobrazí seznam Questů, které máte k dispozici, co k jejich splnění budete potřebovat a jaká bude vaše odměna po splnění tohoto questu.

Questy, které mají více možností (např. zabít 10 prasátek) můžete jednoduše zobrazit, pomocí shift-klik na určitý quest, vpravo pod minimapou pro vetší přehled.

- Žlutý nad hlavou NPC signalizuje dostupný quest.
- Šedý nad hlavou NPC signalizuje quest, který bude dostupný jakmile dosáhnete většího levelu.
- Žlutý nad hlavou NPC signalizuje, že máte splněný quest a můžete si jít vybrat odměny. Splněné questy také uvidíte na minimapě jako žluté kolečko.
- Modrý nad hlavou NPC signalizuje quest, který lze opakovaně splňovat.

Questy jsou označené barevně, abyste poznali, jak jsou obtížné (jednodušší Questy přinášejí samozřejmě menší odměny). Dělí se takto:

Šedé Questy - Triviální obtížnost. Neobtěžujte se je plnit.
Zelené Questy - Jednoduché
Žluté Questy - Průměrná obtížnost
Oranžové Questy - Těžké
Červené Questy - Vysoká obtížnost
" Daily " - Těch můžete splnit pouze 10 za den.
" Group " - K plnění těchto Questů budete pravděpodobně potřebovat partu.
" Dungeon " - K plnění těchto Questů se budete muset vydat do Instance.
" Raid " - K plnění těchto Questů potřebujete velkou raid partu.

Šedé Questy vám dají nejméně xp. Důvod je prostý, Blizzard tím zamezil plnění extrémně lehkých questů na vysokých levelech.

Můžete také narazit na Questy, které jsou speciálně navržené pro určité povolání, rasu nebo pro postavy s určitou Profesí.

Druid

Zde najdete popis questů pro druida. Především jak získat formy.

Bear Form

Pro odemčení questové linie na získání bear formy, potřebujete mít alespoň level 10. Horda se pro záčátek této linie musí vydat do Bloodhoof Village v Mulgore k Gennia Runetotem, Alliance za Theridran sídlícím ve Stormwindu.


Heeding the Call
U trenéra se naučte kouzlo Teleport: Moonglade. Druid trenér vás pak pošle za Turak Runetotem (Horda), nebo Mathrengyl Bearwalker (Alliance).

Moonglade
Kouzlem Teleport: Moonglade se teleportujte do Moonglade a běžte za Dendrite Starblaze, který by měl stát v druhém patře budovy, před kterou se teleportujete.

Great Bear Spirit
Dendrite vás pošle promluvit si s Great Bear Spirit (39, 27). Až si s ním promluvíte, tak se vraťte k Dendritovi, nejrychleji to jde použitím kouzla Teleport: Moonglade.

Return to Thunder Bluff / Darnassus
Nyní běžte k windmasterům v Nighthaven, kteří vám zdarma poskytnou let do hlavního města vaší frakce (Allianční hráčí doletí do Rut'heran Village, kde je portál do Darnassusu), kde si promluvte se svým trenérem.

Body and Heart
Teď přijde na řadu poslední a nejtěžší úkol - aktivovat měsiční kámen a zabít Lunaclaw, level 12 moonkin. Zde využijete všech vašich zkušeností. Před bojem na sebe hoďte buffy ( Thorns atd.) Lunaclaw se objeví asi 5 sekund po aktivaci kamene, ihned na něj vykouzlete Entangling Roots, utíkejte a castěte Wrath a Moonfire. Při boji si hlídejte manu. Pokud náhodou při boji zemřete tak se musíte vrátit zpět ke svému trenérovi pro nový Cenarion Lunardust, aby jste mohli znovu aktivovat kámen.

Horda: Za Měsičním kamenem se musíte vydat z Mulgore do The Barrens. Po vstupu do této země bude napravo od vás stát bouda, za ní vedle velkého stromu najdete Měsíční kámen.

Aliance: Vy budete mít svůj úkol o trochu těžší, Měsíční kámen najdete v jeskyni v Darkshore. To samo o sobě nic neznamená, ale jeskyni hlídají moonkinové. Nejspíš budete muset jednoho, nebo dva zabít, aby jste se do jeskyně dostali.

Po aktivaci kamene a zabití Lunaclaw se vydejte na cestu zpět ke svému trenérovi (Horda může využít windmastera v táboře kousek dál po cestě), který vás naučí Bear formu.

Aquatic Form

Pro získání této přeměny je třeba mít alespoň level 16, poté se vám odemkne série questů, která začíná u Turak Runetotem (Horda), nebo Mathrengyl Bearwalker (Alliance).


A Lesson to Learn
Navštivte Dendrite Starblaze v Moonglade, nejrychleji to jde kouzlem Teleport: Moonglade.

Trial of the Lake
Vydejte se do hlubin jezera Elenu'ara a najděte věc pojmenovanou The Bauble Tower, která je na náhodných místech. Zde jsou některé potvrzené lokace. Pokud narazíte na Bubbly Fissure, ve které se můžete nadechnout, tak máte jistotu, že jste již poblíž. Až najdete The Bauble Tower, tak ji "otevřete" a vemte Shrine Bauble. Běžte k Shrine of Remulos a použijte Shrine Bauble, pak si promluvte s Tajarri, stojící poblíž.

Trial of the Sea Lion
Teď budete muset najít dvě poloviny přívěsku - Half Pendant of Aquatic Agility a Half Pendant of Aquatic Endurance. Tip: Kde je hledat se můžete dozvědět od Hippogryph masterů v Nighthaven, Moonglade. Bohužel ale neřeknou přesnou polohu.

Protože truhličky s přívěsky leží pod vodou, budete si muset dávet pozor na zásoby vzduchu, ať se neutopíte. Až budete mít obě poloviny, tak je spojte a teleportujte se do Moonglade k Dendrite Starblaze, ten vás naučí Aquatic Form.

Horda:

 1. První polovinu najdete v Strange Lockbox, který se nachazí u Sludge Fen na severu The Barrens.
 2. Druhá polovina leží v bedničce v mořích u Silverpine Forest. Najděte vrak lodi a plavte směrem na západ, dokud se nedostanete k "tmavé" vodě. Poohlédněte se po bublinkách kolem, až je najdete tak se vydejte ke dnu a z bublinek se nadechněte. Strange Lockbox s druhou polovinou přívěsku leží hned vedle vás.

Aliance:

 1. První polovina leží v moři obklopujícím Westfall. Plavte od Gold Coast Quarry směrem na západ. Poté se vydejte na sever kolem římsy, kde jde úplně do hluboké vody. Na dně leží velká kotva, plavte k ní a podívejte se po Bubbling Fissure, plavte k bublinám a doplňte si vzduch. Truhla je kousek od tud. Dejte si ale pozor na elitního žraloka, který hlídá okolí.
 2. Druhá polovina se nachází v moři na severu Darkshore. Plavte na sever od ústí řeky Cliffspring, dokud nenarazít na formaci ostrůvků vypadající jako pařát. Truhla leží pod vodou, tam kde se spojují. V okolí plavou Elder Darkshore Thresher (lvl 16-18), které ale dokážete zabít. Až se s nimi vypořádáte, tak šup k truhle pro druhou polovinu přívěsku.

Swift Flight Form

Questová linie na epickou verzi létající formy požaduje abyste měli Expert riding skill za 5000 a začíná u jakéhokoli druid trenéra. Pro dokončení questové linie musíte mít aspoň honored reputaci s Lower City.


Morthis Whisperwing
Druid trenér vás pošle za Morthis Whisperwing, Cenarion Refuge, Zangarmarsh.

The Ward of Wakening
Musíte nasbírat 10 Bogblossoms, 10 Ancient Lichen, a 10 Dreaming Glory a vrátit se zpět za Morthis Whisperwingem.

Waking the Sleeper
Vydejte se do Moonglade a použijte Ward of Waking na spícího druida, tím ho částečně probudíte ze Smaragnového Snu.

No Mere Dream
Musíte doprovodit a ochránit Clintar Dreamwalker's Sprit ke třem katakombám a počkat až posbírá relikvie. Je hodně slabý.

Return to Morthis Whisperwing
Vraťte se zpět k Morthis Whisperwing.

To the Evergrove
Vydejte se za Arthorn Windsong, Evergrove, Blade's Edge Mountains.

The Book of the Raven
V Blade's Edge Mountains zabíjejte Aether Raye dokud vám nespadne Aether Ray Eye. Pak klikněte pravým na Seer's Stone díky tomu budete moci vidět NPC Sai'kkal the Elder. Promluvte s ním a pak se vrattě do Evergrove a odevzdejte quest.

Eyes in the Sky
Vydejte se do Nagrandu a promluvte s NPC Watcher Elaira.

To Catch A Sparrowhawk
V Nagrandu musíte použít síť na Wild Sparrowhawk. Doporučuji použít Soothe Animal a pak se dostat k němu blíž a chytit ho.

The Raven Stones
Vydejte se do lokace Skettis, která se nachází v Terokkar Forestu. Stačí zapískat na píšťalku a objeví se dráček, který vás někde vezme a vyhrabe vám Raven Stone. Poté se posuňte o kousek dál a vyčkejte 30 sekund. Proces opakujte 8x. Pak se vraťte k Arthorn Windsong, Evergrove, Blade's Edge Mountains.

The Eagle's Essence
Musíte porazit Guardian of the Eagle, který se nachází v Terokkar Forestu. Poté zapískejte na píšťalku a vraťte se k Arthorn Windsong, Evergrove, Blade's Edge Mountains.

The Falcon's Essence
Tentokrát musíte porazit Guardian of the Falcon, který se nachází v Terokkar Forestu. Poté opět zapískejte na píšťalku a vraťte se k Arthorn Windsong, Evergrove, Blade's Edge Mountains.

The Hawk's Essence
Do třetice musíte porazit Guardian of the Hawk, který se nachází v Terokkar Forestu. Poté opět zapískejte na píšťalku a vraťte se k Arthorn Windsong, Evergrove, Blade's Edge Mountains. Za splnění získáte trinket Charm of Swift Flight, který zvýší rychlost vaší létající formy o 10%.

Return to Cenarion Refuge
Vydejte se za Morthis Whisperwing, Cenarion Refuge, Zangarmarsh.

Chasing the Moonstone
Vydejte se do Azshary, podél řeky na sever. Poblíž vodopádu, jděte k okraji řeky a uvidíte Moonstone. Goblin vezme kámen a skočí s ním do vody. Skočte za ní a následujte ji. Bude pokládat na zem bomby, vyhněte se jim, jinak vás vyhodí do vzduchu a zpomalí vás. V podstatě za ní běžíte po nějakou dobu, pak to vzdá a Moonstone vám dá. Vraťte se zpět k Morthis Whisperwing, Cenarion Refuge, Zangarmarsh.

Vanquish the Raven God
Toto je nejtěžší část celé questové linie jelikož se musíte vydat do Sethekk Halls a zabít bosse the Raven God. To by nebylo tak těžké, bohužel obtížnost musí být nastavena na HEROIC. Takže musíte mít Honored reputaci s Lower City. Odměna vám bude epická létající forma a relikvie: Idol of the Raven Goddess. Jestli jste se dostali až sem tak už vlastníte "epika" takže GZ!

Warrior

Zde najdete popis questů pro warriora. Především jak získat postoje (stance).

Defensive Stance

Pro odemčení questové linie na získání defensive stance, potřebujete mít alespoň level 10. Obě strany mají questy na získání tohoto postoje jiné a proto je popisuji zvlášt. Na konci questové linie, pokud budete vytrvalí, vám bude odměnou jedna ze čtyř kvalitních zbraní.

Horda:

Veteran Uzzek
Pro tento quest se vydejte za Tarshaw Jaggedscar. Jakmile si quest vezmete vydejte se do The Barrens k Uzzekovi, který se nachází kouskek od mostu do The Barrens.

Path of Defense
Uzzek vás pošle do Thunder Ridge v Durotaru pro 5 Signed Scale, které se dají získat z Thunder Lizard a Lighting Hide žijících zde. Až je nasbíráte, tak se vydejte zpět k Uzzekovi a ten vás naučí Defensive Stance.

Thun'grim Firegaze
Defensive Stance sice již máte, ale pokud chcete získat i slibovanou zbraň, budete muset splnit i další 2 jednoduché úkoly.
Uzzek vás tentokrát pošle za Thun'grim Firegaze, kterého najdete na vrcholku jedné hory v The Barrens. Na horu se dá vylézt tudy.

Forged Steel
Thun'grim po vás bude chtít donést Forged Steel Bars a za to vám vyrobí zbraň. Forged Steel Bars naleznete v truhličce u zničeného vozu na úpatí hory. Zde je pohled na vůz z hory, který by vám měl pomoci. Thun'grim vám vyrobí jednu z těchto čtyř zbraní:


Thun'grim's Axe
Thun'grim's Mace
Thun'grim's Dagger
Thun'grim's Sword

Alliance:

Muren Stormpike
Pro tento quest se vydejte za Granis Swiftaxe, warrior trainerem v Kharanosu. Granis váš pošle za Muren Stormpike, kterého najdete v Ironforge.

Vejrek
Váš následující úkol bude zabít Vejreka, level 11 trolla a přinést jeho hlavu Murenovi, který vás naučí Defensive Stance.

Tormus Deepforge
Je jen na vás, jestli se rozhodnete plnit tento a další úkol, ale warrior bez kvalitní zbraně je jako mág bez many...
Zajděte za Tormus Deepforge.

Ironband's Compound
Tormus po vás bude chtít donést Umbral Ore, který najdete v Ironband's Strongbox. Zde je screenshot.

Grey Iron Weapons
Teď si jen vyberte jednu ze čtyř zbraní, kterou pro vás Tormus uková:


Umbral Axe
Umbral Mace
Umbral Dagger
Umbral Sword

Paladin

Questy pro paladiny, například na získání mounta, nebo na ressurection.

Charger - Horda

Charger je epický mount pro paladiny. Pro paladiny hordy (Blood Knights) začíná série questů na získání Chargera na levelu 60 u Knight-Lord Bloodvalor
v Silvermoon City.


A Summons from Lady Liadrin
Bloodvalor vás pošle za Lady Liadrin, nacházející se taktéž v Silvermoonu.

The Master's Path
Stačí si znovu promluvit s Liadrin a tím přijmout její nabídku sponzorování tvého jmenování na Mistra.

A Gesture of Commitment
Liadrin vám dá seznam věcí, které jí máte donést. Tento seznam tvoří 40 Runecloth, 6 Arcanite Bars, 10 Sungrass, 5 Dark Runes a 150.

A Demonstration of Loyalty
Budete vysláni do Eastern Plaguelands zabít 15 Scourge Siege Engineer a zničit 3 Scourge Meet Wagon.

True Masters of the Light (část 1)
Vaším úkolem nyní bude donést Tyr's Hand Holy Water ze Scarlet Abbey v Tyr's Hand.

True Masters of the Light (část 2)
Nyní po vás Liadrin bude chtít přinést Arcane Catalyst, Crepuscular Powder, Pristine Black Diamond, Azerothian Diamond. Viz Přehled potřebných itemů.

True Masters of the Light (část 3)
Vydejte se do Stratholmu, skrz Eastwall Gate. Budete potřebovat klíč Key to the City a nebo rogua, aby vám bránu otevřel. Najděte Alonsus Chapel a použijte Extinguishing Mixture vypůjčený od Liadrin. Aurius, paladin v kapli na vás zaútočí a vy hobudete muset zabít. Až tak učiníte, objeví se před budovou dalších 5 paladinů. Budete je muset zabít všechny, aby jste úkol splnili. Po souboji se vraťte za Liadrin, která vás odmění mountem a tabardem.

Přehled potřebných věcí:

 • 350 - Celkem za všechny itemy, kromě těch, které si můžete nasbírat sami, případně s nějakou profesí.
 • 40 Runecloth - Možno koupit v AH a nebo nafarmit na humanoidních mobech na levelu 50-60.
 • 6 Arcanite Bars - Umějí ho vyrobit Alchimisti a potřebují k tomu Arcane Crystal a Thorium Bar.
 • 10 Sungrass - Nasbírat ho umějí Herbalisti od skillu 230. Není příliš drahý, jelikož roste na hodně místech.
 • 5 Dark Runes - Drop z mobů ve Scholomance.
 • Arcane Catalyst - Prodává ho Zalle v Silvermoon City za 50.
 • Crepuscular Powder - Můžete ho koupit od Darlia v Silvermoon City za 150.
 • Pristine Black Diamond - Vzácný drop z mobů po celém světě. Dá se koupit v Aukčním Domě.
 • Azerothian Diamond - Vzácný drop z Thorium veins a truhel. Stejně jako Pristine Black Diamond se dá sehnat v Aukčním Domě.

Charger - Alliance

Charger je epický mount pro paladiny. Pro paladiny alliance začíná série questů na získání Chargera u Lord Grayson Shadowbreaker ve Stormwind City na levelu 60. Budete muset navštívit Dire Maul, Stratholme a Scholomance.


Emphasis on Sacrifice
Shadowbreaker vás pošle za High Priest Rohan v Ironforge pro Exorcism Censer. Pro splnění questu budete potřebovat 150.

To Show Due Judgment
Rohan vám dá Exorcism Censer a pošle vás s ním zpět za Lord Grayson Shadowbreaker.

Exorcising Terrodale
Vydejte se do Eastern Plaguelands, a tam zabijte 3 Terrordale Spirit. Objeví se, když použijete Exorcism Censer.

The Work of Grimand Elmore
Běžte za Grimand Elmore, nacházejícím se ve Dwarven District ve Stormwind City.

Collection of Goods
Grimand Elmore po vás bude chtít, aby jste mu donesli 150, 5 Stratholme Holy Water, 10 Arthas' Tears, 40 Runecloth a 6 Arcanite Bars.

Ancient Equine Spirit
Než se vydáte do Dire Maul splnit tento quest, tak nejdříve věnujte pozornost questu níže.
V Dire Maul zabijte Tendris Warpwood. Nejdříve zabijte Ironbark Protectors, jinak na vás uprostřed boje zaútočí. Až Tendrise zabijete, objeví se Ancient Equine Spirit, kterému dejte Manna-Enriched Horse Feed (viz quest níže) a tak proměníte své Arcanite Barding na Blessed Arcanite Barding.

Manna-Enriched Horse Feed
Pro získání Manna-Enriched Horse Feed, budete muset přinést Merideth Carlson, sídlící v Hillsbrad Foothills 50 a 20 Enriched Manna Biscuits, ty se dají koupit od vendorů frakce Argent Dawn, se kterou budete potřebovat, alespoň reputaci Friendly pro zakoupení těchto sušenek. Jejich cena je 60 za 5ks, při reputaci Friendly.

Blessed Arcanite Barding
Odneste Blessed Arcanite Barding zpět k Lord Grayson Shadowbreaker.

The Divination Scryer
Shadowbreaker po vás bude chtít 1 Azerothian Diamond a 1 Pristine Black Diamond.

Judgement and Redemption
Vydejte se do Scholomance a použijte Divination Scryer v samém srdci Great Ossuary's basement. Následně se objeví několik duchů, které budete muset zabít. Tím vyvoláte samotného Death Knight Darkreaver. Zabijte ho a tak získejte duši, jeho padlého koně, tím je váš úkol splněn.
Tento úkol není vůbec jednoduchý. Budete potřebovat partu, tvořenou nejlépe 3 paladiny, 1 priestem a 1 mágem, případně místo mága vzít dalšího paladina. Zde jsou kouzla, která by jste měli používat na vlny příchozích duchů: 1 vlna - Seal of Wisdom, 2 vlna - Seal of Justice, 3 vlna - Seal of Righteousness a vlna 4 - Seal of Light. Hodně štěstí!

Přehled potřebných věcí:

 • 352 40 - Celkem za všechny itemy, kromě těch, které si můžete nasbírat sami, případně s nějakou profesí.
 • 40 Runecloth - Možno koupit v AH a nebo nafarmit na humanoidních mobech na levelu 50-60.
 • 6 Arcanite Bars - Umějí ho vyrobit Alchimisti a potřebují k tomu Arcane Crystal a Thorium Bar.
 • 10 Arthas' Tears - Nasbírat ho umějí Herbalisti. Pokud sami nejste Herbalistou, tak se zeptejte v guildě, případně se podívejte do AH.
 • 5 Stratholme Holy Water - Drop z truhel - Stratholme Supply Crates ve Stratholme, ale pozor v některých bednách mohou být pasti.
 • 20 Enriched Manna Biscuit - Dají se koupit od vendorů frakce Argent Dawn, se kterou budete potřebovat, alespoň reputaci Friendly pro zakoupení těchto sušenek.
 • Pristine Black Diamond - Vzácný drop z mobů po celém světě. Dá se koupit v Aukčním Domě.
 • Azerothian Diamond - Vzácný drop z Thorium veins a truhel. Stejně jako Pristine Black Diamond se dá sehnat v Aukčním Domě.