Wold Of Warcraft Server


Druid

Druid

Tauren Druid

Druid je ochránce světa a pán přírody s obrovským repertoárem schopností. Druid dává hráčům na výběr několik hracích stylů, v normální formě je kouzelník, který může bojovat s kouzly nebo se zbraněmi. V medvědí formě se stává warriorem. Zatímco v kočičí formě roguem s energy barem a stealthem. Druid může také převzít roli léčitele, není sice už tak všestranný jako třeba priest, ale jinak je velmi schopný léčitel. Kouzla jsou orientovaná na hojení za určitý čas.

Přednosti

  • Různorodost bojových stylů díky formám
  • Rychlý přístup k cestovní formě
  • Může léčit a oživovat v průběhu boje
  • Vlastní nejsilnější podpůrné kouzlo, které je užitečné všem povoláním
  • Může létat již na levelu 68 díky létající formě

Slabiny

  • Zvířecí formy nejsou tak všestranné jako jejich protějšky
  • Může nosit jen látkovou a koženou zbroj
  • Nemožnost kouzlit v různých formách

Všeobecné informace

Dostupný pro Rasy: Night Elf, Tauren
Standardní Bary: Životy / Mana | Životy / Rage (Bear form) | Životy / Energy (Cat form) Dostupná výzbroj: Látková (Cloth), Kožená (Leather)
Dostupné zbraně: Staves, Maces, Daggers, Fist Weapons

Co je důležité se naučit

  • Kdy a jak využít různé zvířecí formy
  • Dopodrobna poznat možnosti všech forem

Druid jako tank

I když je druid schopný nosit pouze látkovou (cloth) nebo v lepším případě koženou (leather) zbroj, stává se z něj po získání Dire Bear Formy velice schopný tank s množstvím výhod. Sice není tak všestraný a nedisponuje tolika abilitami jako Warrior, to ale vůbec neznamená, že je jako tank využíván jen málokdy, právě naopak v některých situacích je preferován druid před ostatními tanky.

Výhody druida jako tanka

Druid má více armor, zdraví a dodge než srovnatelně vybavený warrior, ale zato postrádá šanci na block a parry. Druid je imunní na Polymorph a Mind Control efekty, a je také chráněn proti odzbrojení (disarm). Díky abilitě Feral Charge, se může efektivně dostat ke svému cíli (pokud je například odkopnut) a to každých 15 sekund i v combatu. Druid má daleko větší poškození než warrior a díky schopnosti efektivně získávat rage může mít v některých situacích o hodně větší threat než warrior. Druid je také daleko lepší v otázce tankování více cílů zároveň, ačkoliv Protection Paladin je opravdový mistr v tomto oboru.

Nevýhody druida jako tanka

Druid nemůže nosit štít a také nemůže blokovat (block) nebo vykrýt (parry) útoky svých nepřátel, proto se spoléhá na velký armor a šanci na dodge. Díky tomu, že nemá žádné ability typu "shield block", musí se na "crushing blow" útoky připravit s velkým množstvím zdraví a armoru. Druid také postrádá jakoukoliv možnost vyhnout se "fear" efektům, ačkoliv díky talentu Primal Tenacity získá 15% šanci na jejich resist. V medvědí formě nemůže používat žádné potiony, healthstony a další podobné itemy, a přeměna z formy je někdy velmi riskantní. Vysoký armor vás však neochrání před magickými útoky.

Armor Cap

Maximální množství armoru, kterého můžete dosáhnout, někdy také označováno jako "Armor Cap" je 35880 Armor (snížené poškození o 75%). Pokud dosáhnete tohoto čísla, raději se orientujte na ostatní vlastnosti jako zdraví a šanci na dodge.

Imunita na kritický úder

Budete potřebovat 490 Defense, aby jste byli imunní na kritický úder od raid bossů. Nejlehčí způsob jak toho dosáhnout je dát 3 bodíky do talentu Survival of the Fittest (= ~75 Defense/ -3%) a potom už jen získat zbylých 65 Defense ( -2.6%). Celkem 415 Defense i s talentem.

Gemy & enchanty

Většina itemů má buď modré nebo červené sockety. Doporučuju dát Shifting Nightseye gem a nebo pokud máte z nějakého důvodu málo hp tak Solid Star of Elune gem. Enchanty na staminu a agility. Co se meta gemu týče, doporučuju Powerful Earthstorm Diamond.

Potiony & jídlo

Elixir of Major Agility + Elixir of Major Fortitude což vám dá dohromady 2.37% šanci na dodge, 2.3% šanci na crit a 250hp. Jídlo Warp Burger nebo Spicy Crawdad, ale je těžké na to shánět materiál.

Talenty

Asi něco jako tohle: 0/47/14. Talenty v restoration stromě jsou důležité, např. Furor přeměníte se a máte 10 rage v kombinaci s Intensity získáte před začátkem boje 40 rage! Talent Naturalist zvyšuje poškození o 10% = větší threat, a Omen of Clarity je jasný kdo by nechtěl zadarmo mangle nebo maul ?

Startovní atributy

Rasa Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana Armor
Temný Elf 18 25 19 22 22 53 100 55
Tauren 26 15 22 17 24 74 67 35

Negativní efekty, které druid dokáže odstranit

Curse (prokletí), Poison (jed)