Wold Of Warcraft Server


Jewelcrafting

Jewelcrafting

Engineering - Inženýrství

Jewelcrafting (Šperkařství) patří mezi výrobní profese. Můžete vyrobit překrásné šperky a ozdůbky z kovů a vzácných drahokamů. Drahokamy (gems) se dají získat vytěžením rudy nebo žíly díky skillu Prospecting a profesi Mining. Opracováním drahokamy můžete osazovat předměty a tím posílit jejich vlastnosti tzv. Socketing.
Drahokamy mají různé barvy a vlastnosti podle typu opracování. Pouze v Datadisku Burning Crusade!

Kde si jewelcrafting vycvičit?

  Frakce Trenér
Horda Amin, Silvermoon City
Aliance Padaar, The Exodar

Co budete potřebovat?

K výrobě šperků budete potřebovat drahokamy, které se dají získat z holé rudy pomocí skillu Prospecting a profese Mining. Holé drahokamy také hojně najdete v dungeonech, za PvP odměny atd.

Jak získávat nové recepty?

Náčrty (Designs) můžete získávat od Jewelcrafting trenéra, z dungeonů, kupováním od jiných hráčů, z ukrytých truhel a nebo za reputaci s určitou frakcí.

Socketing

Byl přidán do hry po vzoru jedné ze starších her a to konkrétně Diablo II.
Drahokamy může osazovat každý hráč bez ohledu na to, zda je nebo není Jewelcrafter. Shift + kliknutí pravým tlačítkem myši otevře okno, kde můžete přenesením drahokam umístit. Ve hře jsou 4 typy drahokamů:

  • Modrý Socket -
  • Červený Socket -
  • Žlutý Socket -
  • Meta Socket -
Barevné drahokamy mohou být umístěny v jakémkoli barevném socketu, ale pokud budete osazovat podle barev aktivujete bonus na předmětu. Existují drahokamy, které můžete osadit pouze do jedné barvy (aby se bonus aktivoval) ale pak taky jiné, které můžete osadit i do více barevných socketů. (Např. oranžový socket můžete osadit do žlutého ale i do červeného socketu.)

Neexistuje možnost jak vyjmout drahokam, když už je jednou osazen do socketu. Může být nahrazen jiným. Původní však zanikne.

Co je to Meta Gem?

Je to jakýsi vylepšený druh drahokamu (gem) se speciálními požadavky, které musí být splněny aby byl aktivní čili aby se jeho bonus započítával. Například, pokud chcete získat bonus z Destructive Skyfire Diamond, musíte mít ve výbavě(equipu/gearu), kterou máte právě na sobě alespoň dva gemy od každé barvy.

Kde se dají sehnat Meta Gemy?

Meta gemy vyrábí jewelcrafteři a vyrábí je z diamantů(diamonds). Tyto diamanty se dělí na dva druhy Skyfire Diamond a Earthstorm Diamond a dokáže je vyrobit alchymista pomocí schopnosti transmute(nejlépe je nechat si udělat tento diamant od alchymisty, který je přímo na transmutaci zaměřen tzv. transmutera).

Podrobné informace o Meta Gemech se dozvíte zde.

Jewelcrafting 300-375

Pokud si chcese skill navýšit nad 300 musíte se vydat k trenérům do Outlandu. Tím se také naučíte opracovávat drahokamy.

  • Horda - Kalaen, Thrallmar, Hellfire Peninsula
  • Aliance - Tatiana, Honor Hold, Hellfire Peninsula