Wold Of Warcraft Server


LeatherWorking

Leatherworking

Leatherworking - Kožedělnictví

Leatherworking (Kožedělnictví) řadíme mezi výrobní profese. Tato profese jde ruku v ruce s profesí skinning. Jako leatherwoker můžete vyrábět kožené a později i kovové brnění z kůží divokých zvířat. Velmi žádané jsou také armor kity, které permanentně navyšují armor některým kusům oblečení. Na vyšších levelech dokáží leatherwokeři vyrábět i epické věci. Také umí vyrobit bič - Riding Crop, který o 10% zvýší vaši rychlost na mountu.

Kde si leatherworking vycvičit?

  Rasa Trenér
Orc Kamari, The Drag, Orgrimmar
Troll Kamari, The Drag, Orgrimmar
Tauren Chaw Stronghide, Bloodhoof Village, Mulgore
Undead Shelene Rhobart, Tirisfal Glades
Blood Elf Lynalis, Walk of Elders, Silvermoon City
Human Adele Fielder, Goldshire, Elwynn Forest
Night Elf Nadyia Maneweaver, Teldrassil
Gnome Gretta Finespindle, Ironforge
Dwarf Gretta Finespindle, Ironforge
Draenei Moordo, Azuremyst Isle

Co budete potřebovat?

Leatherworker nepotřebuje k výrobě žádné speciální vybavení, může věci vyrábět kdekoliv a kdykoliv se mu zachce :). Potřebné suroviny pro výrobu se liší u každého receptu. Většinou jsou to nitě, šupiny, barviva, perly, ale hlavně kůže. Proto je dobré mít také profesi skinning, ale není to nutnost. Kůže se dají koupit od vendorů i od hráčů, ale je to poměrně drahá záležitost.

Specializace

Po dosažení úrovně 40 a skillu 225 se můžete specializovat jako Dragonscale (shaman, hunter), Elemental (rogue, feral druid), a nebo Tribal Leatherworker (balance a restoration druid). Specializace vám umožní vyrábět mocné a vzácné předměty. Můžete se naučit pouze jednu specializaci. Pokud vám přestane vyhovovat, můžete se jí u příslušného NPC za poplatek 100 zase odnaučit. Zde je seznam trainerů příslušných profesí.

Armor kits

Pokud se rozhodnete stát se leatherworkerem, tak můžete vyrobit i tzv. armor kity, které permanentně zvyšují armor některým kusům oblečení, a to botám, kalhotám, rukavicím a brnění hrudi. Je to taková alternativa enchantingu. Na každém kusu oblečení může být vždy jen jeden "bonus". Pokud budete chtít na stejný kousek oblečení aplikovat další armor kit, nebo enchant, tak budete stávající nahrazen.

Kousky kůží a sešití

Pokud máte ještě navíc profesi skinning a náhodou se vám nepovede stáhnout celou kůži, ale pouze kousky (scraps), nebo je od někoho dostanete, tak jako leatherworker dokážete tyto kousky kůží sešít a vytvořit plnohodnotnou kůži.
Pro získání některých kůží budete muset sešít více kusů jiných kůží. Zde je přehled potřebných kůží, nebo útřžků kůží a výsledné kůže.

Suroviny Výsledek
3 Ruined Leather Scraps 1 Light Leather
4 Light Leather 1 Medium Leather
5 Medium Leather 1 Heavy Leather
6 Heavy Leather 1 Thick Leather
6 Thick Leather 1 Rugged Leather
5 Knothide Leather 1 Heavy Knothide Leather

Leatherworking 300-375

Pokud chcete získat master leatherworking, tak se musíte vydat za trainery do Outlandu.