Wold Of Warcraft Server


O datadisku

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

[aktualizováno 27.1.2008]

Blizzard oficiálně oznámil přípravu nového datadisku s názvem Wrath of the Lich King. V novém datadisku se objeví spousta žhavých novinek. Na této stránce si je podrobně představíme.

Datum vydání není jasný, ale Xzone již zahájilo příjem předobjednávek na nový datadisk. Cenu určili na 1299,- Kč, může se však ještě změnit. Hru si můžete předobjednat zde.

Nový kontinent: Northrend

Ledovcový kontinent Northrend se bude nacházet na severu Azerothu a bude přibližně stejně velký jako Outland. Narozdíl od Outlandu, bude možno do Northrendu vstoupit na dvou místech, buď Borean Tundra na západě nebo Howling Fjord na východě tohoto kontinentu. Do Northrendu budou jezdit lodě z přístavů v Kalimdoru a Eastern Kingdoms. Skládat se bude z desíti zemí, které si můžete prohlédnout na mapě. Northrend bude přístupný všem hráčům, ale co se týče nepřátel, úkolů a expení, bude určen hráčům na levelu 68 a vyšším.

Inovace grafiky

Grafických inovací bude hned několik, předně to budou sněhové vánice a bouře, ale také neustále hořící lesy a další. Země Northrendu jsou plně zasněžené pouze na pobřeží, dále do vnitrozemí se krajina "otepluje" a proto zde najdeme také různorodé lokace plné lesů a křovin. Dále se můžete těšit na nepřátelskou rasu Vrykulů, podobající se Vikingům, spřátelené Tuskarry a sněhové obry.

   

Hrdinské povolání: Death Knight

Death Knight bude první hrdinské povolání v historii World of Warcraftu. Bude kombinovat schopnosti tanka s udílením poškození (damage) a bude nosit plátovou (plate) zbroj. Pravděpodobně bude při tankováni použivat obouruční zbraň nebo dvě jednoruční zbraně. Jeho síla nebude ukrytá ani v maně, ani v hněvu (rage), ale v runách, které vkládá do své zbraně.

Existujou tři různé druhy run: Krvavé, Nesvaté a Mrazivé. Jeho ability budou závislé na kombinaci run. Kombinovat může maximálně 6 run (např. 6 nesvatých, nebo 2 nesvaté, 2 mrazivé a 2 krvavé). Můžete měnit runy a tím styl hry (buď tank nebo dps a nebo kombinace obojího s měnší silou). Kouzla budou fungovat tak, že použijete nějaké kouzlo, na které je potřeba například 1 krvavá runa a ta má pak cooldown. Death Knight bude mít v talentech možnost snížení coldownu u run, talentové stromy budou: Unholy, Blood a Frost.

Death Knight bude dostupný hráčům na vyšším levelu někdy kolem 55-60, po splnění série úkolů. Nebude se expit od levelu 1, ale bude dostupný rovnou na vysokém levelu (ještě není přesně určen)
V budoucnu se můžeme těšit na další hrdinská povolání jako např. Blademaster, Demon Hunter atd. V tomto datadisku se ale objeví pouze Death Knight.

Známá kouzla a ability

Unholy Embrace: Cíl je na 6 sekund potažen temnotou, která mu znemožní léčení a obdrží zranění za 50% velikosti healu namísto toho, aby se doléčil, to samé platí i pro štít (Power Word: Shield), u kterého je to zranění za 50% jeho absorpční schopnosti. Instantní abilita a má cooldown 5 minut. Cíl, který dostal Unholy Embrace je proti němu imunní na 1 minutu.

Army of the Dead: Abilita, kterou jste mohli vidět v traileru, způsobí povstání několika nemrtvých, kteří pak bojují po Vašem boku.

   

Hlavní město: Dalaran

Hlavním městem Northrendu bude Dalaran. Ano, je to tak, kouzelníci společenství Kirin Tor v čele s Rhoninem, vyvolali mocné síly, aby Dalaran přesunuli do Northrendu, a mohli pokračovat ve své válce proti Modré Dračí Letce a Pohromě.
Město bude neutrální, takový "Shattrath severu". Otázkou je, co se stane s bublinou na hranici Hillsbrad Foothills a Alteracu. Také není jasné, kde přesně se Dalaran bude nacházet. Objevili se spekulace, že bude "plout" nad Northrendem, což nás přivádí k další otázce, a to létající mounti.

Létající mounti

V Northrendu půjde létat na vašich létajících mountech! Takže vaše pečlivě našetřené goldíky nepřijdou na zmar .
Podle nových informací však nepůjde létat hned na levelu 70, ale až někdy kolem levelu 78. V Kalimdoru a Eastern Kingdoms, zatím asi ale použít nepůjdou. Blizzard na svých oficiálních fórech uvedl, že je to kvůli tomu, aby si hráči užili atmosféru každé země a ne aby ji jen rychle přeletěli na mountu, a tak by byli dlouhé hodiny práce vývojářů zbytečné.
Blizzard zatím neoznámil jestli nový datadisk přinese nové létající mounty.

Rasy obývající Northrend

 • Taunka - Starobylá odnož Taurenů, kteří mají značně jiný pohled na svět.
 • Tuskarrové - Spřátelení kočovní rybáři, vypadající jako mrožové, kteří se naposledy objevili ve Warcraftu III.
 • Iron Dwarves - Je mnoho co můžeme zjistit o historii Azerothu, z jejich příběhu.
 • Vrykulové - Humanoidní rasa podobná Vikingům, nacházející se v dungeonu Utgarde Keep.
 • Furbolgové - Město Furbolgů - Grizzlemaw se bude nacházet v Grizzly Hills.
 • Nerubiani - Pavouci, spříznění se Silithid v Silithusu, jsou následovníky Starých Bohů v Northrendu.
 • Nagy - Mají své hmotné zájmy také v Northrendu.

PvP bojiště: Lake Wintergrass

Datadisk přinese 10 nových venkovních bojišť, Lake Wintergrass bude jedním z nich. Oblast zhruba velikosti Westfallu bude kombinovat world PvP s novinkami jako jsou zničitelné budovy a dobývací stroje, mezi které patří například Meat Wagon, či Steam Tank. Bojiště budou určena hráčům na levelu 68 a vyšším, stejně jako kontinent Northrend. Za plnění úkolů v bojištích budete přidávat bonusy své straně.

Hrdinové

Role hrdinů, které jsme mohli poznat ve Warcraftu III a předchozích dílech, se od té doby vyvinuli, nebo změnili. Teď si řekneme co právě naší hrdinové dělají .

 • Garrosh Hellscream - Přesunul se do Northrendu, aby vedl bitvy ve stopách svého otce.
 • Lady Sylvanas - Stále vede Forsaken proti Arthasovi a Scourge.
 • Highlord Bolvar Fordragon - Je v popředí válečného tažení za Allianci v bouřlivém ději.
 • Brann Bronzebeard - Suverénní průzkumník pomáhá trpaslíkům probádat jejich původ v Northrendu.
 • Tirion Fordring a Řád Stříbrné Ruky - Vrátili se a sebou přinesli legendu o Ashbringer.
 • Rhonin - V čele Kirin Tor vede válku proti Blue Dragonflights

Level a skill cap

Nový datadisk zvýší maximální level z 70 na 80. Tohoto levelu budete moci dosáhnout v zemích Northrendu. Také bude zvýšen maximální skill v profesích na 450, což sebou přinese spoustu nových zajímavých receptů, designů a vzorů.

Nová profese: Inscription

Mezi profese přibude Inscription. Díky profesi Inscription budete moci vyrábět nové předměty a permanentně vylepšit svá kouzla, například načasovat fireball, nebo kritický poměr uzdravovacího kouzla. Nebude to však fungovat jako Enchanting, budete vytvářet speciální svitky (scrolls), které pak budete moct prodávat v Aukci.

Instance & raidy

Utgarde Keep

Utgarde Keep bude dungeon se dvěma křídly: první křídlo, je zároveň taky první instancí do, které se mohou hráči datadisku vydat, někde kolem levelu 70. Druhé křídlo bude instance s názvem "Utgarde Pinnacle", dostupná pro hráče na levelu 80. Obě instance budou mít normální i hrdinský (heroic) mód. Instance bude obývaná Vrykuly. Utgarde keep se bude nacházet v Howling Fjord, lokaci v jihovýchodním cípu Northrendu.

Nexus

Nexus bude dungeon se třemi křídly: první křídlo bude instance pro 5 lidí, určena hráčům okolo levelu 70. Bude taky první instancí pro hráče vstupující do Northrendu přes Borean Tundru. Druhé křídlo bude instance určena hráčům na levelu 80. Třetí křídlo bude pak raid pro 25 lidí, ve kterém se střetnete s jedním s dračích aspektů, Malygosem Modrým.

Caverns of Time: Culling of Stratholme

V jeskyních času přibude další instance; Caverns of Time: Culling of Stratholme, bude určena pro 5 hráčů na levelu 80. Budete cestovat časem do doby, kdy byl Arthas ještě paladinem a společně s ním se budete snažit zbavit město nemrtvých. Prvním potvrzeným bossem je Mal'Ganis, kterého ste mohli vidět ve hře Warcraft 3. Mal'Ganis bude finálním bossem této instance.

Naxxramas

Naxxramas bude první dungeon, který se přestěhuje do Northrendu. Bude určen pro 25 hráčů na levelu 80. Bude to první raid instance v datadisku. Důvod byl prostý, Blizzard chce aby co nejvíce lidí mělo možnost vidět jeden z nejlepších dungeonů vůbec. Některé části budou přepracovány aby seděly 25ti lidem.

Blizzard se chystá zveřejnit více informací o dalších dungeonech v příštích měsících. Můžeme se těšit na dungeony a instance pro 5, 10 a 25 lidí.

Ostatní

 • Šamani dostanou nové Crowd Control (CC) kouzlo, v překladu něco jako kouzlo pro ovládnutí davu - sheep, sap atd.
 • Zelené věci z Northrendu budou lepší než Tier 4! Ano, tak jako tomu bylo u datadisku Burning Crusade, tak i u Wrath of the Lich King hned vyměníte svou výbavu za zelené itemy z questů. Blizzard má proto specifické označení - "Gear Reset" a tvrdí, že většina hráčů touží stále po něčem novém a nemyslí si, že je to špatný krok.
 • Celou dobu v Northrendu na vás bude mluvit samotný Arthas.
 • Příběh o Ashbringeru bude pokračovat proto vlastnici tohoto meče nevyhazujte ho!